Filia w Puńsku

Filia PSM I i II stopnia w Suwałkach powstała w Puńsku w 1996 roku z inicjatywy miejscowej społeczności. Placówka mieści się w budynku Zespołu Szkół w Puńsku przy ul. 11 Marca 16.

W Filii prowadzone jest nauczanie w cyklu sześcioletnim oraz czteroletnim. Uczniowie uczą się gry na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, akordeon, klarnet, saksofon oraz litewskie instrumenty ludowe.Aktywnie uczestniczą w różnych konkursach i festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, zdobywając prestiżowe miejsca. W szkole działają również instrumentalne i instrumentalno-wokalne zespoły.

Celem kształcenia jest rozbudzanie i rozwijanie zdolności muzycznych oraz przygotowanie kandydatów do szkoły muzycznej II stopnia.

Szkoła działa aktywnie w środowisku. Współpracuje z lokalnymi placówkami kulturalnymi. Uczniowie realizując program, aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym Puńska. Absolwenci i uczniowie zasilają zespoły i kapele ludowe, działające przy Domu Kultury Litewskiej w Puńsku.

Dyrektorem PSM I i II stopnia w Suwałkach oraz jej podległej Filii I stopnia w Puńsku jest pan Bernard Michniewicz. Bezpośredni nadzór nad pracą nauczycieli i funkcjonowaniem placówki sprawuje kierownik Filii. Od września 2010 r. jest nim Jadwiga Trzcianowska. Obecnie do szkoły uczęszcza 54 uczniów. Grono pedagogiczne liczy 9 nauczycieli, zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze:

– Jadwiga Trzcianowska – kierownik filii – kształcenie słuchu, audycje muzyczne, rytmika

– Bożenna Szumska – Niewiadomska – fortepian

– Iwona Czech – fortepian

– Weronika Kordowska – klarnet, saksofon

– Alicja Sak – Chmielewska – akordeon, Sylwia Roszko – zastępstwo

– Aleksandra Pływaczewska – skrzypce

– Arnoldas Beinaris – litewskie instrumenty ludowe

*************************************************

KONTAKT:

PSM I i II stopnia w Suwałkach Filia I stopnia w Puńsku

ul. 11 Marca 16

e-mail – psmpunsk@gmail.com

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia
ul. Noniewicza 83 
16-400 Suwałki 

Sekretariat:
tel. (0-87) 5664735 
e-mail: psmsuwalki@neostrada.pl

Księgowość:
psmsuwalki@poczta.onet.pl